Kūrybinių dirbtuvių vadovai


LINAS JANKAUSKAS, Eufonistas

- muzikos magistras (Eufonijos instrumentas);
- vadovavimo vaikų pučiamųjų instrumentų ansambliui (orkestrui) patirtis;

Credo: „Groti, tas pats, kas su dviračiu važiuoti, kartą išmokęs, niekad nepamirši.“



_________________________________________

ZITA KUZMINSKIENĖ, Renginių vedėja ir režisierė

Kultūros vadybos ir verslo administravimo bakalauras
- Kultūrinių renginių organizatoriaus  specialybė
- Režisieriaus specialybė
- Patirtis:  kūrybinių stovyklų vaikams ir jaunimui organizavimas, programos ,,Produktyvusis mokymasis” mentorystė,  leidinio sudarytojų komandinis darbas, žurnalistika, projektų vadovo darbas, savanoriškos veiklos mentorystė.

Idėjų semiuosi iš gyvenimo visumos. Atėjusias mintis užfiksuoju bloknotėlyje – savo kietajame diske, jį visur su savimi tampausi. Degalų judėjimui užsipilu skaitydama knygas. Ieškodama ramybės darbuojuosi virtuvėje, jėgų semiuosi bėgiodama prieš vėją, iš patogaus tingulio išsivaduoju tarp žmonių. Myliu tokius aromatus, spalvas ir žmones, kuriems apibūdinti nereikalingi žodžiai.
        Labai laukiu susitikimo su mažaisiais. Jie grąžina į kūrybinį pradą. Jie valgo tik tiek, kiek reikia. Moka pasirinkti. Ir jie atveria langus, kai darosi tvanku, širdis – kai nejaučia melo, o kai šalta – glaudžiasi apsikabinti.“
___________________________________________

JOVITA RUTKAUSKAITĖ, Studentė (Baltijos regiono kultūros studijos)

- Baltijos regiono kultūrų bakalauro studijos
- Patirtis: kultūrinių dirbtuvėlių vaikams organizavimas, savanoriavimas politinėje jaunimo organizacijoje ir Lietuvos policijoje, praktikos Kauno ir Prienų kultūros centruose, veikla universitetinėje kūrybinėje grupėje „Declamationes”

Mano gyvenimo varomosios jėgos yra meilė savo šaliai, pagarba Žemei ir gamtai bei tikėjimas. Šie dalykai yra didingi ir įkvepiantys, tačiau ir labai trapūs, todėl tiesiog natūraliai manyje nuolat kyla noras tausoti ir puoselėti savo aplinką, smalsiai gilintis į įvairių mokslų sritis, tyrinėti turtingus ir mistiškus tautinės tapatybės klodus ir, be abejo, dalintis šiomis žiniomis su kitais, o ypač vaikais, kuriems ne tik nuolat kyla klausimų apie mus supantį pasaulį, bet kurie nebijo prisiliesti prie jo per žaidimus, kūrybą ir savo pojūčius"
___________________________________________

VIRGILIJUS KEDYS, Režisieriaus asistentas


- Gintaro ir rago meninio apdirbimo specialistas
- Miestų ir gyvenviečių kraštovaizdžio apželdinimo technikas, paminklosaugininkas
- Vaikų teatro vadovas

Mane visą gyvenimą žavi kūrybiški, nestandartiškai mąstantys žmonės,  traukia meninio polėkio, vaizduotės  reikalaujantys darbai, todėl ir profesijas rinkausi į tai atsižvelgdamas. Kažkada esu dirbęs  Druskininkų juvelyrinėje gamykloje „Ūla“, vėliau darbavęsis kraštovaizdžio projektų srityje. Gimtinėje atsiradus vietai, dirbau kaimo bibliotekoje, taip pat  dėsčiau dailę pagrindinėje mokykloje. Benarpliojant paminklosaugos įstatymų vingrybes vis dažniau įsitraukdavau į kultūros centro kūrybinį gyvenimą, o vakarais skubėdavau į tėviškę, kur su pagrindinės mokyklos mokiniais žaisdavome teatrą, t.y. improvizuodavome, kurdavome spektaklius. Šis darbas davė nemenkus vaisius: sėkmingai dalyvavome vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Šimtakojis“, Marijampolės teatro festivalis „Auksinis obuolys“  trejus metus iš eilės mums skirdavo  „Auksinio obuolio“  nominaciją, jaunųjų artistų džiaugsmui nebuvo ribų, kai patekome į respublikos mokyklinių teatrų 12- ką. O Prienų moksleivių kūrybos centro projektas apie žalingų įpročių prevenciją su originaliu scenarijumi pagal J. Grušo pjesę „Meilė, džiazas ir velnias“ kolektyvui  dovanojo gastroles - 10 išvežamųjų spektaklių įvairiose respublikos vietose.
Šioje stovykloje viliuosi gaivinti savo įvairialypę patirtį su jaunais žmonėmis, raginti juos dažniau atsigręžti į gamtą, įsižiūrėti į nė akimirkai nesustojantį žaliojo pasaulio gyvenimą, kuris čia pat, šalia mūsų. Susipažinsime su miško žoliniais augalais ir lapuočiais medžiais. Rinksime augalus ir jų dalis mažajam herbariumui, žolynų mozaikai ir floristinių atvirukų bei paveikslėlių gamybai. Galiausiai  jaunųjų dalyvių lauks viktorina iš gamtos pamokėlėse įgytų žinių. Labai tikiuosi, kad vaikams bus įdomu ir smagu sužinoti, koks svarbus mums visiems žaliasis Žemės rūbas.
___________________________________________


DALĖ ZAGURSKIENĖ, Mėgėjų meno kolektyvo vadovė


- Vilniaus kolegijos neuniversitetinių muzikos studijų krypties muzikos pedagogikos studijų programa, mokytojo kvalifikacija
- Patirtis: darbas su folkloro kolektyvu Gija Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, Suvalkijos (Sūduvos) krašto etninės kultūros globos tarybos narė, rajono ir respublikinių festivalių organizavimas, projektinė veikla, etninės kultūros sklaida ir puoselėjimas.

 Gėris ir grožis yra svarbiausi, nes daro mūsų gyvenimą spalvingu, prasmingu, kūrybingu. Muzikos pagalba skleisti ir puoselėti bei perduoti šias vertybes yra nuostabu, nes pasaulis, kuriame gyvename, per kūrybą ir meną tampa dar gražesnis, šiltesnis ir jaukesnis. Daina vaikui – ne tik raiška, bet ir ugdymo priemonė. Vaikystėje jis gauna pirmąsias muzikos žinias, išmoksta jas suvokti ir pritaikyti. Dalindamasi su vaikais kūrybos patirtimi – dalinsiuosi nuoširdumu, meile etninei kultūrai ir savo krašto žmonėms.
___________________________________________
 
RASA JUREVIČIENĖ, Meno saviveiklos kolektyvo vadovė


- Meno saviveiklos kolektyvo vadovo (choreografo) specialybė (Klaipėdos universitetas)
- Patirtis: Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vaikų liaudiškų šokių kolektyvų „Pliauškutis“ ir „Pipiras“ vadovė.


 Manau, kad lietuvių liaudies šokiai, rateliai, žaidimai skatina vaikus domėtis savo tautos papročiais, tradicijomis jas puoselėti, padeda vaikams atskleisti savo tapatybę, gabumus, plėtoti estetinę ir meninę patirtį, bendravimo kultūrą, tapti dar kūrybingesniais ir aktyvesniais visuomenės nariais.
___________________________________________
  







Prenešimas spaudai 2017.08.31 Prienų kultūros ir laisvalaikio centras PASAKĄ KŪRĖ pasitelkdami ir SAVANORYSTĘ ! Rugpjūčio 2...

Populiariausi